| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BJR39V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.39 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BJR39V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BJR39V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.39 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BJR39V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BJR39V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BJR39V is new and unused, you can buy ERJ-B3BJR39V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BJR39V.
| LGW2G561MELC45 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGW2G561MELC45.pdf | |
| EXV106M035A9DAA | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EXV106M035A9DAA.pdf | |
| 860080674007 | 68µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 860080674007.pdf | |
| 380LX331M500A452 | 330µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 502 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX331M500A452.pdf | |
| USR0G221MDD1TE | 220µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR0G221MDD1TE.pdf | |
| URZ1V101MPD | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1V101MPD.pdf | |
| USP1V330MDD1TA | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USP1V330MDD1TA.pdf | |
| EKYA6R3ELL182MJ16S | 1800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EKYA6R3ELL182MJ16S.pdf | |
| MAL215095475E3 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL215095475E3.pdf | |
| AHA227M50G24B-F | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 900 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA227M50G24B-F.pdf | |
| MALREKB00KK333S00K | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 600 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00KK333S00K.pdf | |
| 380LX182M250A062 | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX182M250A062.pdf | |
| 36D113G075CD2A | 11000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36D113G075CD2A.pdf | |
| EET-ED2E821DA | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 182 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | EET-ED2E821DA.pdf | |
| MAL212320159E3 | 15µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 16 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212320159E3.pdf |