| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BJR33V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.33 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BJR33V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BJR33V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.33 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BJR33V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BJR33V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BJR33V is new and unused, you can buy ERJ-B3BJR33V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BJR33V.
| ECA-1HM221B | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1HM221B.pdf | |
| UVR2W010MPD | 1µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2W010MPD.pdf | |
| ELXZ350ELL122MK30S | 1200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXZ350ELL122MK30S.pdf | |
| LQR2W123MSEJ | 12000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LQR2W123MSEJ.pdf | |
| 381LR271M400J452 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 491 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR271M400J452.pdf | |
| ECA-2AHG3R3B | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-2AHG3R3B.pdf | |
| B41896C5227M | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 976 mOhm @ 120Hz | B41896C5227M.pdf | |
| MALREKE00JG433D00K | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 88 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE00JG433D00K.pdf | |
| UBW1H331MHD | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 135°C | UBW1H331MHD.pdf | |
| EKMH500VSN472MA25S | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 71 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH500VSN472MA25S.pdf | |
| B43504A187M80 | 180µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 750 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A187M80.pdf | |
| UPW2A680MPH | 68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW2A680MPH.pdf | |
| B41041A8686M | 68µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41041A8686M.pdf | |
| C0603CH1E120J030BA | 12pF 25V Ceramic Capacitor CH 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603CH1E120J030BA.pdf | |
| CGA3E2C0G1H472J080AD | 4700pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2C0G1H472J080AD.pdf |