| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BJR27V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.27 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BJR27V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BJR27V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.27 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BJR27V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BJR27V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BJR27V is new and unused, you can buy ERJ-B3BJR27V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BJR27V.
| UMP0J470MDD1TP | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMP0J470MDD1TP.pdf | |
| AVS476M04B12T-F | 47µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 12.3 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS476M04B12T-F.pdf | |
| UMW0J221MDD1TE | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW0J221MDD1TE.pdf | |
| 50YXG120MEFCT78X16 | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 50YXG120MEFCT78X16.pdf | |
| UPM2E010MPD | 1µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM2E010MPD.pdf | |
| TE1401-E3 | 2µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1401-E3.pdf | |
| B43501A337M67 | 330µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A337M67.pdf | |
| B43564E2229M | 22000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564E2229M.pdf | |
| ECE-V1HA220WP | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | ECE-V1HA220WP.pdf | |
| LMK325ABJ107MMHT | 100µF 10V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | LMK325ABJ107MMHT.pdf | |
| C1210C102KCRACTU | 1000pF 500V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C102KCRACTU.pdf | |
| C4532CH2J153K250KA | 0.015µF 630V Ceramic Capacitor CH 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C4532CH2J153K250KA.pdf | |
| CGA4J1X7R1E475K125AD | 4.7µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGA4J1X7R1E475K125AD.pdf | |
| C1812W473KDRACTU | 0.047µF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C1812W473KDRACTU.pdf | |
| GRM1885C1H6R8BA01J | 6.8pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C1H6R8BA01J.pdf |