| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BJR24V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.24 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BJR24V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BJR24V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.24 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BJR24V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BJR24V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BJR24V is new and unused, you can buy ERJ-B3BJR24V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BJR24V.
| ECA-1HM100 | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1HM100.pdf | |
| UPW1J100MDD | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1J100MDD.pdf | |
| EMVY500GDA102MMN0S | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMVY500GDA102MMN0S.pdf | |
| ALC10C103EC063 | 10000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 80 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | ALC10C103EC063.pdf | |
| ECE-T2DP222EA | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 98 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-T2DP222EA.pdf | |
| MAL203855331E3 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 85°C | MAL203855331E3.pdf | |
| 35ZT22MT15X11 | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 125°C | 35ZT22MT15X11.pdf | |
| USP1C101MDD | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USP1C101MDD.pdf | |
| EMVH500ADA330MF80G | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2 Ohm 1000 Hrs @ 125°C | EMVH500ADA330MF80G.pdf | |
| B41858C7157M8 | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 274 mOhm @ 10kHz 3000 Hrs @ 105°C | B41858C7157M8.pdf | |
| 35PK1000M10X20 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 35PK1000M10X20.pdf | |
| UCZ1E221MCL6GS | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 200 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | UCZ1E221MCL6GS.pdf | |
| MAL213228229E3 | 22µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 5.1 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL213228229E3.pdf | |
| B43508B5187M82 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 680 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B5187M82.pdf | |
| B43501C2108M82 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501C2108M82.pdf |