| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BJR22V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.22 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BJR22V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BJR22V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.22 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BJR22V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BJR22V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BJR22V is new and unused, you can buy ERJ-B3BJR22V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BJR22V.
| 25YXF470MEFC10X16 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 25YXF470MEFC10X16.pdf | |
| EGPA630ELL152MM35S | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 35 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EGPA630ELL152MM35S.pdf | |
| ESMH350VSN103MQ40T | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH350VSN103MQ40T.pdf | |
| LGNW6151MELA30 | 150µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGNW6151MELA30.pdf | |
| UPV1E680MGD1TD | 68µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1E680MGD1TD.pdf | |
| LLG2C102MELA30 | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2C102MELA30.pdf | |
| 860040478014 | 1800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 860040478014.pdf | |
| MAL214270221E3 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214270221E3.pdf | |
| UPW2FR47MPD | 0.47µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW2FR47MPD.pdf | |
| UKW0J472MHD | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW0J472MHD.pdf | |
| TVA1600 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1600.pdf | |
| EKMH401VNN101MQ25T | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.486 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH401VNN101MQ25T.pdf | |
| B43504F2228M87 | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 65 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504F2228M87.pdf | |
| AFK107M50F24B-F | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 340 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK107M50F24B-F.pdf | |
| B41022A2686M | 68µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | B41022A2686M.pdf |