| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BJ3R9V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.9 OHM 1/3W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BJ3R9V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BJ3R9V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.9 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BJ3R9V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BJ3R9V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BJ3R9V is new and unused, you can buy ERJ-B3BJ3R9V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BJ3R9V.
| 25RX30330MT810X12.5 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C | 25RX30330MT810X12.5.pdf | |
| SLPX121M350A1P3 | 120µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.66 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX121M350A1P3.pdf | |
| 200PX220MEFCGC16X35.5 | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 200PX220MEFCGC16X35.5.pdf | |
| 220MXG470MEFCSN25X25 | 470µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 220MXG470MEFCSN25X25.pdf | |
| LLG2E821MELC25 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2E821MELC25.pdf | |
| B43508F2827M67 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508F2827M67.pdf | |
| 53D562G035HL7 | 5600µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D562G035HL7.pdf | |
| B43305A5477M7 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 290 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A5477M7.pdf | |
| E92F351VNT222MU80T | 2200µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 51 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F351VNT222MU80T.pdf | |
| GRM1885C1H101JA01D | 100pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C1H101JA01D.pdf | |
| GRM188R72A471KA01D | 470pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188R72A471KA01D.pdf | |
| C1206C102KCRACTU | 1000pF 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C102KCRACTU.pdf | |
| C1206C474K4RACTU | 0.47µF 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C474K4RACTU.pdf | |
| RDE5C2A332J1S1H03A | 3300pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm) | RDE5C2A332J1S1H03A.pdf | |
| C1808C471KHRACTU | 470pF 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric) 0.185" L x 0.079" W (4.70mm x 2.00mm) | C1808C471KHRACTU.pdf |