| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BJ3R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.3 OHM 1/3W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BJ3R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BJ3R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.3 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BJ3R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BJ3R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BJ3R3V is new and unused, you can buy ERJ-B3BJ3R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BJ3R3V.
| LGX2E391MELA30 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2E391MELA30.pdf | |
| 382LX182M450B092VS | 1800µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX182M450B092VS.pdf | |
| UEP0J470MDD1TA | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP0J470MDD1TA.pdf | |
| B41821A3828M | 8200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41821A3828M.pdf | |
| 381LQ561M200H042 | SNAPMOUNTS | 381LQ561M200H042.pdf | |
| ERLA211LIN172KA50M | 1700µF 210V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | ERLA211LIN172KA50M.pdf | |
| B43515A0567M | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 270 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43515A0567M.pdf | |
| E36D250HPN244UDE3N | 240000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D250HPN244UDE3N.pdf | |
| B43086F2685M | 6.8µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | B43086F2685M.pdf | |
| MAL212360688E3 | 6.8µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 35 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212360688E3.pdf | |
| C2220C104KCRACTU | 0.10µF 500V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) | C2220C104KCRACTU.pdf | |
| C1206X103JAGACAUTO | 10000pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm) | C1206X103JAGACAUTO.pdf | |
| CGA3E2C0G2A180J080AA | 18pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2C0G2A180J080AA.pdf | |
| GJM1555C1H2R8CB01D | 2.8pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GJM1555C1H2R8CB01D.pdf | |
| S222K39Y5PN6VJ5R | 2200pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc | S222K39Y5PN6VJ5R.pdf |