| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BJ2R2V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.2 OHM 1/3W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BJ2R2V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BJ2R2V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.2 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BJ2R2V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BJ2R2V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BJ2R2V is new and unused, you can buy ERJ-B3BJ2R2V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BJ2R2V.
| LLS2E681MELB | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2E681MELB.pdf | |
| 25ZLJ3300M16X25 | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25ZLJ3300M16X25.pdf | |
| UPJ1C820MED1TA | 82µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1C820MED1TA.pdf | |
| UPJ1J151MHD6 | 150µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1J151MHD6.pdf | |
| UPM2W3R3MHD | 3.3µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM2W3R3MHD.pdf | |
| MAL213229109E3 | 10µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 9.5 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL213229109E3.pdf | |
| 380LX121M315J012 | 120µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.658 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX121M315J012.pdf | |
| B43601E2158M80 | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 60 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2158M80.pdf | |
| B43501B2128M67 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B2128M67.pdf | |
| B43505C5157M82 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 910 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505C5157M82.pdf | |
| E36D750CPN114UEE3M | 110000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D750CPN114UEE3M.pdf | |
| MAL212387101E3 | 100µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 3.2 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212387101E3.pdf | |
| CGA5L3X7R2E104M160AE | 0.10µF 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CGA5L3X7R2E104M160AE.pdf | |
| C0603X7S0J473M030BB | 0.047µF 6.3V Ceramic Capacitor X7S 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603X7S0J473M030BB.pdf | |
| C2012NP02W392J125AA | 3900pF 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012NP02W392J125AA.pdf |