| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BJ1R5V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.5 OHM 1/3W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BJ1R5V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BJ1R5V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.5 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BJ1R5V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BJ1R5V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BJ1R5V is new and unused, you can buy ERJ-B3BJ1R5V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BJ1R5V.
| ECA-1CHG221 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-1CHG221.pdf | |
| EEE-HA1H1R0AR | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA1H1R0AR.pdf | |
| EFL-160ELL220ME05D | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EFL-160ELL220ME05D.pdf | |
| EEU-HD1A682 | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1A682.pdf | |
| USR1V220MDD1TP | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR1V220MDD1TP.pdf | |
| AVE686M35E16T-F | 68µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.93 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE686M35E16T-F.pdf | |
| 229CKE010M | 22000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 46 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 229CKE010M.pdf | |
| MAL204218688E3 | 6.8µF 385V Aluminum Capacitors Axial, Can 22 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL204218688E3.pdf | |
| 517D688M010EN6AE3 | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D688M010EN6AE3.pdf | |
| EKMH201VSN221MQ20S | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.13 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH201VSN221MQ20S.pdf | |
| ESMH350VNN103MA25W | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 41 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH350VNN103MA25W.pdf | |
| 381LX391M350K052 | 390µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LX391M350K052.pdf | |
| B43601B5337M82 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 330 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B5337M82.pdf | |
| MAL209514471E3 | 470µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 232 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL209514471E3.pdf | |
| B41554E5109Q | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 28 mOhm @ 100Hz 2500 Hrs @ 125°C | B41554E5109Q.pdf |