| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BJ1R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.3 OHM 1/3W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BJ1R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BJ1R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.3 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BJ1R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BJ1R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BJ1R3V is new and unused, you can buy ERJ-B3BJ1R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BJ1R3V.
| EMVE250ADA470MF55G | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EMVE250ADA470MF55G.pdf | |
| LGU1J272MELZ | 2700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1J272MELZ.pdf | |
| AVEZ226M06B12T-F | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | AVEZ226M06B12T-F.pdf | |
| USP1C330MDD | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USP1C330MDD.pdf | |
| UPM0J561MPD | 560µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM0J561MPD.pdf | |
| LAR2G121MELZ30 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAR2G121MELZ30.pdf | |
| 500D257G050FF5 | 250µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D257G050FF5.pdf | |
| LGJ2C471MELB | 470µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGJ2C471MELB.pdf | |
| 400MXC330MEFCSN30X40 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400MXC330MEFCSN30X40.pdf | |
| E36D551HPN391MAD0M | 390µF 550V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 674 mohm 2000 Hrs @ 85°C | E36D551HPN391MAD0M.pdf | |
| E36D500LPC393TCA5M | 39000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D500LPC393TCA5M.pdf | |
| PSU18930A | 189µF 330V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU18930A.pdf | |
| HES202G450X5L | 2000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 41 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | HES202G450X5L.pdf | |
| C4532X7R2A105K230KA | 1µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C4532X7R2A105K230KA.pdf | |
| CGA4J3X5R1A685M125AB | 6.8µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGA4J3X5R1A685M125AB.pdf |