| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BFR91V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.91 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BFR91V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BFR91V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.91 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BFR91V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BFR91V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BFR91V is new and unused, you can buy ERJ-B3BFR91V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BFR91V.
| UWX0G151MCL1GB | 150µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWX0G151MCL1GB.pdf | |
| LGG2C122MELB30 | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2C122MELB30.pdf | |
| EKMS251VSN102MR40S | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS251VSN102MR40S.pdf | |
| UPJ1A122MHD6TO | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1A122MHD6TO.pdf | |
| UVP0J221MPD1TA | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP0J221MPD1TA.pdf | |
| MAL214655272E3 | 2700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | MAL214655272E3.pdf | |
| 678D227M016CC3D | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 585 mOhm @ 20Hz 3000 Hrs @ 105°C | 678D227M016CC3D.pdf | |
| MAL211844472E3 | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 155 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211844472E3.pdf | |
| B43540C2827M82 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540C2827M82.pdf | |
| MAL215621822E3 | 8200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 65 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215621822E3.pdf | |
| MAL210246222E3 | 2200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 60 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210246222E3.pdf | |
| 36D253G075DC2A | 25000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36D253G075DC2A.pdf | |
| MLP171M450EA0A | 170µF 450V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 973 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP171M450EA0A.pdf | |
| MLS332M060EB0C | 3300µF 60V Aluminum Capacitors FlatPack 44 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS332M060EB0C.pdf | |
| UHE1H821MHT | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1H821MHT.pdf |