| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BFR82V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.82 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BFR82V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BFR82V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.82 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BFR82V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BFR82V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BFR82V is new and unused, you can buy ERJ-B3BFR82V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BFR82V.
| EKMH630VSN153MA63T | 15000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 14 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH630VSN153MA63T.pdf | |
| EEU-HD1H221B | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1H221B.pdf | |
| EET-HC2E681BF | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 244 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2E681BF.pdf | |
| UPM1J102MHD | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1J102MHD.pdf | |
| 400LSU12000MNB90X191 | 12000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | 400LSU12000MNB90X191.pdf | |
| 475AXZ050M | ELECTROLYTIC | 475AXZ050M.pdf | |
| UPJ1C151MED1TA | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1C151MED1TA.pdf | |
| EMLF160ADA100MD73G | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | EMLF160ADA100MD73G.pdf | |
| EKMM451VSN680MQ20T | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM451VSN680MQ20T.pdf | |
| 672D107H020CG5I | 100µF 20V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D107H020CG5I.pdf | |
| 381LQ152M200K452 | SNAPMOUNTS | 381LQ152M200K452.pdf | |
| B43504B5227M87 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 610 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B5227M87.pdf | |
| ESMH401VND471MB30T | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 2000 Hrs @ 85°C | ESMH401VND471MB30T.pdf | |
| ELXM451VSN271MA40S | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM451VSN271MA40S.pdf | |
| MVA63VC33RMH10TP | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 6.027 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | MVA63VC33RMH10TP.pdf |