| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BFR68V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.68 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BFR68V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BFR68V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.68 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BFR68V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BFR68V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BFR68V is new and unused, you can buy ERJ-B3BFR68V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BFR68V.
| EMVE630ARA221MKE0S | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMVE630ARA221MKE0S.pdf | |
| UPJ1A332MHD | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1A332MHD.pdf | |
| USR1A330MDD1TE | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR1A330MDD1TE.pdf | |
| AVEZ335M50B12T-F | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | AVEZ335M50B12T-F.pdf | |
| MAL201354101E3 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL201354101E3.pdf | |
| MAL215068101E3 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL215068101E3.pdf | |
| EEU-TA1C471B | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1C471B.pdf | |
| LLS2E561MELZ | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2E561MELZ.pdf | |
| 50MXC4700MEFCSN25X35 | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 50MXC4700MEFCSN25X35.pdf | |
| B43540E2158M | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 50 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540E2158M.pdf | |
| MAL210416221E3 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 519 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210416221E3.pdf | |
| B43511A4687M87 | 680µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 140 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511A4687M87.pdf | |
| B43086A5475M | 4.7µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | B43086A5475M.pdf | |
| GRM32DR72E104KW01L | 0.10µF 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | GRM32DR72E104KW01L.pdf | |
| GRM188R71C104KA01J | 0.10µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188R71C104KA01J.pdf |