| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BFR47V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.47 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BFR47V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BFR47V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.47 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BFR47V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BFR47V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BFR47V is new and unused, you can buy ERJ-B3BFR47V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BFR47V.
| EEA-GA1H3R3H | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1H3R3H.pdf | |
| 6.3ZLJ470M6.3X11 | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 6.3ZLJ470M6.3X11.pdf | |
| EFL-160ELL220MD07D | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EFL-160ELL220MD07D.pdf | |
| UPM1A821MPD1TD | 820µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1A821MPD1TD.pdf | |
| UHE1V102MHD1TO | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1V102MHD1TO.pdf | |
| URS0J101MDD1TA | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS0J101MDD1TA.pdf | |
| EKZE100ETD471MHB5D | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EKZE100ETD471MHB5D.pdf | |
| UPJ1E331MPD6 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1E331MPD6.pdf | |
| 25RX30680M10X16 | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C | 25RX30680M10X16.pdf | |
| MAL204856471E3 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL204856471E3.pdf | |
| MAL213635102E3 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL213635102E3.pdf | |
| B43866C2686M | 68µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | B43866C2686M.pdf | |
| LPX181M400C5P3 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.105 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX181M400C5P3.pdf | |
| B43501A337M67 | 330µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A337M67.pdf | |
| B43564A688M3 | 6800µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals | B43564A688M3.pdf |