| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BFR43V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.43 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BFR43V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BFR43V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.43 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BFR43V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BFR43V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BFR43V is new and unused, you can buy ERJ-B3BFR43V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BFR43V.
| EKMG160ELL101ME11D | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG160ELL101ME11D.pdf | |
| URZ1J220MDD1TD | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1J220MDD1TD.pdf | |
| EET-HC2S271HA | 270µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 675 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2S271HA.pdf | |
| UCY2V121MHD | 120µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2V121MHD.pdf | |
| LNT2A682MSE | 6800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT2A682MSE.pdf | |
| 50YXF3.3MEFCTA5X11 | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50YXF3.3MEFCTA5X11.pdf | |
| 227CKS016M | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.206 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 227CKS016M.pdf | |
| UHV1C221MED | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHV1C221MED.pdf | |
| ELXY250ETD331MJ16S | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXY250ETD331MJ16S.pdf | |
| B41890A6477M | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 50 mOhm @ 10kHz 15000 Hrs @ 105°C | B41890A6477M.pdf | |
| ELXS181VSN102MR30S | 1000µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS181VSN102MR30S.pdf | |
| E36D451LPN561TAA5M | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 440 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D451LPN561TAA5M.pdf | |
| CGS472U150R5L | 4700µF 150V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 26 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS472U150R5L.pdf | |
| AFK108M50P44B-F | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 73 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C | AFK108M50P44B-F.pdf | |
| B43082A2157M | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43082A2157M.pdf |