| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BFR36V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.36 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BFR36V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BFR36V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.36 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BFR36V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BFR36V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BFR36V is new and unused, you can buy ERJ-B3BFR36V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BFR36V.
| 860080372004 | 82µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860080372004.pdf | |
| EET-UQ2C122HA | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2C122HA.pdf | |
| LNT2H152MSEG | 1500µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT2H152MSEG.pdf | |
| UPM2F100MHD1TO | 10µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM2F100MHD1TO.pdf | |
| 50MS53.3MEFC4X5 | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 50MS53.3MEFC4X5.pdf | |
| 35NW710MEFC6.3X7 | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 35NW710MEFC6.3X7.pdf | |
| MALREKA00PB210SN0K | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 19.9 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00PB210SN0K.pdf | |
| ELXZ350EC3151MH12D | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXZ350EC3151MH12D.pdf | |
| 50ZL1000MEFC16X25 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50ZL1000MEFC16X25.pdf | |
| ESMH800VSN332MR30S | 3300µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 75 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH800VSN332MR30S.pdf | |
| B43540A2108M60 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2108M60.pdf | |
| 80D472P050KD2DE3 | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 51 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 80D472P050KD2DE3.pdf | |
| 600D567G015DL4 | 560µF 150V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D567G015DL4.pdf | |
| B41570E9478Q | 4700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 29 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | B41570E9478Q.pdf | |
| MVE100VE221MM17TR | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 753 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | MVE100VE221MM17TR.pdf |