| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BFR33V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.33 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BFR33V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BFR33V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.33 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BFR33V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BFR33V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BFR33V is new and unused, you can buy ERJ-B3BFR33V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BFR33V.
| B41456B8150M | 150000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 4 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41456B8150M.pdf | |
| 860010778020 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010778020.pdf | |
| MAL214699101E3 | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1500 Hrs @ 125°C | MAL214699101E3.pdf | |
| UVZ2F010MED | 1µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2F010MED.pdf | |
| 100ZLJ8.2MT15X11 | 8.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 100ZLJ8.2MT15X11.pdf | |
| AVS226M16C12B-F | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 12.1 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS226M16C12B-F.pdf | |
| 450MXC82MEFCSN20X35 | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 450MXC82MEFCSN20X35.pdf | |
| 500D107M160GK2A | 100µF 160V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D107M160GK2A.pdf | |
| B43540A2158M60 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 55 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2158M60.pdf | |
| B43514C9108M | 1000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 130 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43514C9108M.pdf | |
| E92F421VNT272MCA5T | 2700µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 38 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F421VNT272MCA5T.pdf | |
| EEU-EB1A221B | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1A221B.pdf | |
| C0603C820J5GACTU | 82pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C820J5GACTU.pdf | |
| CL32B105KAFNNNE | 1µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | CL32B105KAFNNNE.pdf | |
| CGA3EANP02A103J080AC | 10000pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3EANP02A103J080AC.pdf |