| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BFR22V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.22 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BFR22V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BFR22V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.22 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BFR22V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BFR22V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BFR22V is new and unused, you can buy ERJ-B3BFR22V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BFR22V.
| EEE-FC1V221AP | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-FC1V221AP.pdf | |
| UVK0J153MHD | 15000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK0J153MHD.pdf | |
| UPZ2G560MHD | 56µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPZ2G560MHD.pdf | |
| UKL1V222MHD | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1V222MHD.pdf | |
| UWH1C221MCL1GS | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 125°C | UWH1C221MCL1GS.pdf | |
| UHD1H221MPD1TD | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UHD1H221MPD1TD.pdf | |
| 50YXJ1000MGC16X25 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50YXJ1000MGC16X25.pdf | |
| B41231B338M | 3300µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B41231B338M.pdf | |
| LPX561M160C3P3 | 560µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX561M160C3P3.pdf | |
| B43601B5187M80 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 600 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B5187M80.pdf | |
| MAL205851102E3 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 138 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205851102E3.pdf | |
| B43750A9398M7 | 3900µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 15 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 105°C | B43750A9398M7.pdf | |
| VPR881U6R3E1A | 880µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 121 mOhm @ 10kHz 2000 Hrs @ 105°C | VPR881U6R3E1A.pdf | |
| 600L4R7BT200T | 4.7pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | 600L4R7BT200T.pdf | |
| C4532X7R2A684K230KA | 0.68µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C4532X7R2A684K230KA.pdf |