| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BF9R1V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.1 OHM 1/3W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BF9R1V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BF9R1V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.1 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BF9R1V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BF9R1V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BF9R1V is new and unused, you can buy ERJ-B3BF9R1V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BF9R1V.
| LGN2Z821MELB25 | 820µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2Z821MELB25.pdf | |
| 860020672010 | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020672010.pdf | |
| B41554E7339Q | 33000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 11 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41554E7339Q.pdf | |
| EEU-FC1H220 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1H220.pdf | |
| UCY2E101MHD1TN | 100µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2E101MHD1TN.pdf | |
| UPW1E682MHD | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1E682MHD.pdf | |
| SEK100M350ST | 10µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 26.54 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SEK100M350ST.pdf | |
| 80ZLH390MEFCGC16X20 | 390µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 80ZLH390MEFCGC16X20.pdf | |
| B43858A9226M9 | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858A9226M9.pdf | |
| MALIEYN07BA518E02K | 18000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 35 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07BA518E02K.pdf | |
| ELXS401VSN391MQ45S | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS401VSN391MQ45S.pdf | |
| MAL215749181E3 | 180µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 960 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL215749181E3.pdf | |
| LGY2F681MELC | 680µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2F681MELC.pdf | |
| 510DX108M012DS5J | 1000µF 12V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | 510DX108M012DS5J.pdf | |
| E92F351VNT122MU50T | 1200µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 93 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F351VNT122MU50T.pdf |