| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BF4R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.3 OHM 1/3W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BF4R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BF4R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.3 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BF4R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BF4R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BF4R3V is new and unused, you can buy ERJ-B3BF4R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BF4R3V.
| UST1C330MDD1TP | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UST1C330MDD1TP.pdf | |
| AVE686M35X16T-F | 68µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.93 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE686M35X16T-F.pdf | |
| UVY2C470MPD | 47µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2C470MPD.pdf | |
| 63ZL680MEFC12.5X40 | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 63ZL680MEFC12.5X40.pdf | |
| MAL214264223E3 | 22000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214264223E3.pdf | |
| SLP562M080H7P3 | 5600µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 59 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP562M080H7P3.pdf | |
| MAL205654333E3 | 33000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 32 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205654333E3.pdf | |
| EKMW401VSN331MR25S | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMW401VSN331MR25S.pdf | |
| B41605A368M2 | 3600µF 55V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 18 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41605A368M2.pdf | |
| TVA1175.8 | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1175.8.pdf | |
| ECO-S2WP391EA | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2WP391EA.pdf | |
| B43044A9107M | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43044A9107M.pdf | |
| 600L4R7BT200T | 4.7pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | 600L4R7BT200T.pdf | |
| C1812C104K2RACTU | 0.10µF 200V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C1812C104K2RACTU.pdf | |
| CGA4C2C0G1H332J060AA | 3300pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGA4C2C0G1H332J060AA.pdf |