| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BF3R9V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.9 OHM 1/3W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BF3R9V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BF3R9V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.9 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BF3R9V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BF3R9V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BF3R9V is new and unused, you can buy ERJ-B3BF3R9V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BF3R9V.
| 380LX122M200K452 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX122M200K452.pdf | |
| LGY1V822MELA40 | 8200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1V822MELA40.pdf | |
| 400BXW33MEFC10X30 | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 400BXW33MEFC10X30.pdf | |
| PEH200YU433CMB2 | 3300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 30 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | PEH200YU433CMB2.pdf | |
| UPJ0J181MED1TA | 180µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ0J181MED1TA.pdf | |
| 50YXH56MEFC6.3X11 | 56µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50YXH56MEFC6.3X11.pdf | |
| UKT1V100MDD1TA | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1V100MDD1TA.pdf | |
| B41858C8826M | 82µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41858C8826M.pdf | |
| MAL213638569E3 | 56µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL213638569E3.pdf | |
| 226KFM450M | ELECTROLYTIC | 226KFM450M.pdf | |
| ESMQ250ELL332ML25S | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ250ELL332ML25S.pdf | |
| UUN1H331MNQ1MS | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUN1H331MNQ1MS.pdf | |
| NLW75-50 | 75µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.7 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | NLW75-50.pdf | |
| B43501C2108M62 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501C2108M62.pdf | |
| LKX2D182MESC45 | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LKX2D182MESC45.pdf |