| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BF2R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.4 OHM 1/3W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BF2R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BF2R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.4 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BF2R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BF2R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BF2R4V is new and unused, you can buy ERJ-B3BF2R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BF2R4V.
| UWT1H010MCL1GB | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT1H010MCL1GB.pdf | |
| RFS-35V100ME3#5 | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | RFS-35V100ME3#5.pdf | |
| EKMG250ELL4R7ME11D | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG250ELL4R7ME11D.pdf | |
| LGL2W151MELA25 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGL2W151MELA25.pdf | |
| 250PX10MEFC10X12.5 | 10µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 250PX10MEFC10X12.5.pdf | |
| UZG1E220MCL1GB | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UZG1E220MCL1GB.pdf | |
| TVX2E100MCD | 10µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX2E100MCD.pdf | |
| UPS1H100MDD | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1H100MDD.pdf | |
| UPJ0J151MED1TA | 150µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ0J151MED1TA.pdf | |
| MAL215035331E3 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL215035331E3.pdf | |
| B41858C6337M8 | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 125 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C6337M8.pdf | |
| EKYB100ELL472MK30S | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKYB100ELL472MK30S.pdf | |
| B43254C2277M | 270µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254C2277M.pdf | |
| MAL204243339E3 | 33µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 4.5 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL204243339E3.pdf | |
| B43540A2108M82 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2108M82.pdf |