| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BF2R2V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.2 OHM 1/3W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BF2R2V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BF2R2V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.2 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BF2R2V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BF2R2V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BF2R2V is new and unused, you can buy ERJ-B3BF2R2V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BF2R2V.
| EMKB401ADA3R3MJA0G | 3.3µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10 Ohm 3000 Hrs @ 105°C | EMKB401ADA3R3MJA0G.pdf | |
| UPJ1A331MPD1TD | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPJ1A331MPD1TD.pdf | |
| UVP2A330MHD1TO | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP2A330MHD1TO.pdf | |
| 16YXG1000MEFC12.5X16 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 16YXG1000MEFC12.5X16.pdf | |
| EEU-FC1H561S | 560µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1H561S.pdf | |
| 16YXF470MEFC8X16 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 16YXF470MEFC8X16.pdf | |
| ELXY630ELL181MJ30S | 180µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXY630ELL181MJ30S.pdf | |
| UPJ1C152MHD | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1C152MHD.pdf | |
| 228CKS063M | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 106 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 228CKS063M.pdf | |
| B43504A2227M87 | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 580 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A2227M87.pdf | |
| ELXM201VSN561MP45S | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM201VSN561MP45S.pdf | |
| B43305A2687M60 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A2687M60.pdf | |
| B43501B5337M67 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B5337M67.pdf | |
| B43601B9477M62 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 230 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B9477M62.pdf | |
| C0603C472K2RACAUTO | 4700pF 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C472K2RACAUTO.pdf |