| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BF2R0V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2 OHM 1/3W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BF2R0V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BF2R0V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BF2R0V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BF2R0V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BF2R0V is new and unused, you can buy ERJ-B3BF2R0V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BF2R0V.
| UVC2G4R7MPD | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UVC2G4R7MPD.pdf | |
| 860020572003 | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020572003.pdf | |
| UZP1HR47MCL1GB | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UZP1HR47MCL1GB.pdf | |
| UPJ1K681MHD6 | 680µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1K681MHD6.pdf | |
| UZR1H010MCL1GB | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | UZR1H010MCL1GB.pdf | |
| EET-HC2V221HA | 220µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 754 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2V221HA.pdf | |
| USA1C101MDD1TD | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USA1C101MDD1TD.pdf | |
| 337LBB350M2CG | 330µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 753.57 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 337LBB350M2CG.pdf | |
| 510DX107M035CC2D | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.326 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 125°C | 510DX107M035CC2D.pdf | |
| FK26X5R0J476M | 47µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R Radial 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) | FK26X5R0J476M.pdf | |
| CK45-R3DD152K-NRA | 1500pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor R Radial, Disc 0.472" Dia (12.00mm) | CK45-R3DD152K-NRA.pdf | |
| CGA2B3X5R1H223M050BB | 0.022µF 50V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B3X5R1H223M050BB.pdf | |
| CGA3E3X7R1E334K080AD | 0.33µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E3X7R1E334K080AD.pdf | |
| C1220X7R1H223K | 0.022µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0508 (1220 Metric) 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | C1220X7R1H223K.pdf | |
| GRT32DR61H335KE01L | 3.3µF 50V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | GRT32DR61H335KE01L.pdf |