| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3AJ100V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10 OHM 1/3W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3AJ100V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3AJ100V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3AJ100V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3AJ100V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3AJ100V is new and unused, you can buy ERJ-B3AJ100V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3AJ100V.
| LGU2F121MELY | 120µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2F121MELY.pdf | |
| URS2A330MPD1TD | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS2A330MPD1TD.pdf | |
| 10ML120MEFCTZ6.3X7 | 120µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10ML120MEFCTZ6.3X7.pdf | |
| MALREKB00AA122LL0K | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 48.23 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00AA122LL0K.pdf | |
| EEU-FC1E181BJ | 180µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1E181BJ.pdf | |
| MAL213660221E3 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | MAL213660221E3.pdf | |
| UPB2G330MHD | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB2G330MHD.pdf | |
| MALIEYH07LV468E02K | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 72 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07LV468E02K.pdf | |
| 500D337M050EF5A | 330µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D337M050EF5A.pdf | |
| B43501C5107M67 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.33 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501C5107M67.pdf | |
| 757D827M025DG3D | 820µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 171 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 757D827M025DG3D.pdf | |
| CGS703U016V4C | 70000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS703U016V4C.pdf | |
| B43740A9828M3 | 8200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 13 mOhm @ 100Hz 6000 Hrs @ 105°C | B43740A9828M3.pdf | |
| EEE-TG1H681M | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 140 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1H681M.pdf | |
| KMH50VS682M30X40T2 | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 49 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | KMH50VS682M30X40T2.pdf |