| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2DJR005V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.005 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2DJR005V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2DJR005V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.005 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2DJR005V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2DJR005V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2DJR005V is new and unused, you can buy ERJ-B2DJR005V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2DJR005V.
| EEE-1AA100NR | 10µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1AA100NR.pdf | |
| EKXJ351ELL820ML25S | 82µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ351ELL820ML25S.pdf | |
| UHW1E222MHD | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1E222MHD.pdf | |
| 16ML68MEFCTZ6.3X5 | 68µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 16ML68MEFCTZ6.3X5.pdf | |
| 4MS7470MEFC8X7 | 470µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 4MS7470MEFC8X7.pdf | |
| UHD1H560MED1TD | 56µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHD1H560MED1TD.pdf | |
| UPV1H560MGD1TA | 56µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1H560MGD1TA.pdf | |
| UVY0J103MHD | 10000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY0J103MHD.pdf | |
| UKA1V102MHD | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1V102MHD.pdf | |
| B41691A7158Q7 | 1500µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 25 mOhm @ 100Hz | B41691A7158Q7.pdf | |
| B43540E2687M | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540E2687M.pdf | |
| 600D337F015DE4 | 330µF 15V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.16 Ohm @ 120Hz | 600D337F015DE4.pdf | |
| B43520A5827M | 820µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 140 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43520A5827M.pdf | |
| ECO-S1VA222BA | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 196 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1VA222BA.pdf | |
| ECE-P1KA273HA | 27000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 18 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | ECE-P1KA273HA.pdf |