| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CJR15V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.15 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CJR15V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CJR15V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.15 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CJR15V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CJR15V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CJR15V is new and unused, you can buy ERJ-B2CJR15V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CJR15V.
| UPM1A681MPD1TD | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM1A681MPD1TD.pdf | |
| 227SVH016MEL | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.51 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 227SVH016MEL.pdf | |
| 517D106M025JA6AE3 | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D106M025JA6AE3.pdf | |
| USF1E220MDD1TP | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF1E220MDD1TP.pdf | |
| EEU-TA1E102LB | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1E102LB.pdf | |
| 40D505F050BB2A | 5µF 50V Aluminum Capacitors 38 Ohm 500 Hrs @ 85°C | 40D505F050BB2A.pdf | |
| 381LX822M035H052 | 8200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX822M035H052.pdf | |
| MAL210166104E3 | 100000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 7 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL210166104E3.pdf | |
| 36D592G075AC2A | 5900µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36D592G075AC2A.pdf | |
| C0603C153K5RACTU | 0.015µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C153K5RACTU.pdf | |
| C1206C475K8RACTU | 4.7µF 10V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C475K8RACTU.pdf | |
| C3216X7R2E153K115AM | 0.015µF 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X7R2E153K115AM.pdf | |
| FK16X7R2A473K | 0.047µF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) | FK16X7R2A473K.pdf | |
| C0603X5R0J683M030BC | 0.068µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603X5R0J683M030BC.pdf | |
| RDE5C2A821J0S1H03A | 820pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) | RDE5C2A821J0S1H03A.pdf |