| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CJR11V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.11 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CJR11V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CJR11V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.11 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CJR11V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CJR11V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CJR11V is new and unused, you can buy ERJ-B2CJR11V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CJR11V.
| 50ZLH330MEFC10X23 | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50ZLH330MEFC10X23.pdf | |
| UCA2C151MHD | 150µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCA2C151MHD.pdf | |
| EEU-ED2V680S | 68µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2V680S.pdf | |
| UCS2D101MHD1TN | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCS2D101MHD1TN.pdf | |
| PSU18915A | 189µF 125V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU18915A.pdf | |
| UKW2AR22MDD | 0.22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW2AR22MDD.pdf | |
| ESMQ350ELL470ME11D | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ350ELL470ME11D.pdf | |
| ULD2W100MPD | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C | ULD2W100MPD.pdf | |
| 63YXA2200MEFC18X35.5 | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 63YXA2200MEFC18X35.5.pdf | |
| EKMH500VNN272MQ25S | 2700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 123 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH500VNN272MQ25S.pdf | |
| 381LX273M010H052 | 27000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX273M010H052.pdf | |
| B41605A8208M2 | 2000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 35 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41605A8208M2.pdf | |
| 672D477H012DM5E | 470µF 12V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D477H012DM5E.pdf | |
| B43511C5827M87 | 820µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 190 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511C5827M87.pdf | |
| ECO-S1CA183BA | 18000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 40 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1CA183BA.pdf |