| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CJR10V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.1 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CJR10V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CJR10V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.1 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CJR10V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CJR10V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CJR10V is new and unused, you can buy ERJ-B2CJR10V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CJR10V.
| ESMG350ELL101MF11D | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG350ELL101MF11D.pdf | |
| 10TLV1000M10X10.5 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 10TLV1000M10X10.5.pdf | |
| LGR2G121MELB25 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2G121MELB25.pdf | |
| UCD1J330MNL1GS | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCD1J330MNL1GS.pdf | |
| UUQ0J470MCL1GB | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UUQ0J470MCL1GB.pdf | |
| EGXE350ELL101MJC5S | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | EGXE350ELL101MJC5S.pdf | |
| EMVE100ADA102MJA0G | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMVE100ADA102MJA0G.pdf | |
| URS2E470MHD | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS2E470MHD.pdf | |
| ELXM181VSN102MQ50S | 1000µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM181VSN102MQ50S.pdf | |
| 400HXC150MEFCSN22X45 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 400HXC150MEFCSN22X45.pdf | |
| B43508B5127M82 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.02 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B5127M82.pdf | |
| E32D351HPN181MA41M | 180µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 882.3 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D351HPN181MA41M.pdf | |
| MAL210616683E3 | 68000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 85°C | MAL210616683E3.pdf | |
| C0603C223J4RACTU | 0.022µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C223J4RACTU.pdf | |
| C0603CH1H6R8D030BA | 6.8pF 50V Ceramic Capacitor CH 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603CH1H6R8D030BA.pdf |