| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CJR091V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.091 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CJR091V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CJR091V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.091 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CJR091V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CJR091V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CJR091V is new and unused, you can buy ERJ-B2CJR091V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CJR091V.
| URS1E332MHD1TN | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1E332MHD1TN.pdf | |
| 16NSKV33M6.3X5.5 | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | 16NSKV33M6.3X5.5.pdf | |
| 25ZT56MTA6.3X11 | 56µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 125°C | 25ZT56MTA6.3X11.pdf | |
| UHE1V222MHD6TN | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1V222MHD6TN.pdf | |
| MAL213650222E3 | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213650222E3.pdf | |
| ELXM401VSN680MP25S | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM401VSN680MP25S.pdf | |
| B43501B5157M87 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 880 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B5157M87.pdf | |
| 53D222G063HL6 | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 86 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | 53D222G063HL6.pdf | |
| MAL250036822E3 | 8200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 16 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL250036822E3.pdf | |
| 381EL152M200A052 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 105°C | 381EL152M200A052.pdf | |
| CL10C222GA8NNNC | 2200pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10C222GA8NNNC.pdf | |
| C1608C0G1H330F080AA | 33pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608C0G1H330F080AA.pdf | |
| C2012C0G2E103J125AA | 10000pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012C0G2E103J125AA.pdf | |
| K180K10C0GF5UL2 | 18pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K180K10C0GF5UL2.pdf | |
| VJ0402D3R3CXAAC | 3.3pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | VJ0402D3R3CXAAC.pdf |