| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CJR082V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.082 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CJR082V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CJR082V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.082 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CJR082V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CJR082V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CJR082V is new and unused, you can buy ERJ-B2CJR082V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CJR082V.
| MAL202137101E3 | 100µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.8 Ohm 2500 Hrs @ 85°C | MAL202137101E3.pdf | |
| LGR2E561MELC30 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2E561MELC30.pdf | |
| UPS2D2R2MED1TD | 2.2µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2D2R2MED1TD.pdf | |
| UUT1E330MCL1GS | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUT1E330MCL1GS.pdf | |
| 35MXG6800MEFCSN22X40 | 6800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 35MXG6800MEFCSN22X40.pdf | |
| 106SVH050MER | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 23.21 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 106SVH050MER.pdf | |
| 16ZLJ270MTA6.3X11 | 270µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 16ZLJ270MTA6.3X11.pdf | |
| USR1A221MDD1TA | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR1A221MDD1TA.pdf | |
| 200CFX68MEFCG412.5X25 | 68µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 200CFX68MEFCG412.5X25.pdf | |
| B41858D8827M9 | 820µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 76 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858D8827M9.pdf | |
| 500D107G050DH5 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D107G050DH5.pdf | |
| B43305A5107M67 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.36 Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A5107M67.pdf | |
| 672D107H050DT5J | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D107H050DT5J.pdf | |
| B43504A2827M82 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 160 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A2827M82.pdf | |
| B43501F2158M82 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 65 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501F2158M82.pdf |