| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CJR075V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.075 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CJR075V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CJR075V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.075 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CJR075V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CJR075V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CJR075V is new and unused, you can buy ERJ-B2CJR075V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CJR075V.
| UPW1V182MHD | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1V182MHD.pdf | |
| EGPA250ELL182MK25S | 1800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 33 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | EGPA250ELL182MK25S.pdf | |
| UVK2D100MPD | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2D100MPD.pdf | |
| UPS1A681MPD1TD | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1A681MPD1TD.pdf | |
| 10SJV33M5X6.1 | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | 10SJV33M5X6.1.pdf | |
| MAL201351109E3 | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL201351109E3.pdf | |
| MAL203039688E3 | 6.8µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 16.4 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL203039688E3.pdf | |
| EMZE160ADA331MHA0G | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 8000 Hrs @ 105°C | EMZE160ADA331MHA0G.pdf | |
| URY2W6R8MHD1TO | 6.8µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | URY2W6R8MHD1TO.pdf | |
| B41692A8477Q7 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 170 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41692A8477Q7.pdf | |
| 315MXC180MEFCSN22X35 | 180µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 315MXC180MEFCSN22X35.pdf | |
| UPHW6121MHD | 120µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPHW6121MHD.pdf | |
| B43255A2827M | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | B43255A2827M.pdf | |
| B43508C9227M2 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 560 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508C9227M2.pdf | |
| 220MXC820MEFCSN35X30 | 820µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 220MXC820MEFCSN35X30.pdf |