| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CJR047V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.047 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CJR047V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CJR047V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.047 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CJR047V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CJR047V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CJR047V is new and unused, you can buy ERJ-B2CJR047V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CJR047V.
| UVR1J472MRD6 | 4700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1J472MRD6.pdf | |
| ECE-A1CKA101B | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1CKA101B.pdf | |
| UVR2V010MED1TA | 1µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2V010MED1TA.pdf | |
| UMW0J220MDD | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW0J220MDD.pdf | |
| UML1A330MDD | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UML1A330MDD.pdf | |
| MALREKB00DE233SG0K | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 6.03 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00DE233SG0K.pdf | |
| UUJ2D330MNQ6MS | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2D330MNQ6MS.pdf | |
| 25YXH1200MEFC18X16 | 1200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25YXH1200MEFC18X16.pdf | |
| MALREKA00FG222P00K | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12.1 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00FG222P00K.pdf | |
| MAL213214102E3 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 280 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL213214102E3.pdf | |
| EPAG421ELL680MU35S | 68µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EPAG421ELL680MU35S.pdf | |
| MALIEYN07AA482F02K | 8200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 54 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07AA482F02K.pdf | |
| MAL214099818E3 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 6000 Hrs @ 125°C | MAL214099818E3.pdf | |
| 339LBB035M2EH | 33000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 12.56 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 339LBB035M2EH.pdf | |
| B43252E2108M | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252E2108M.pdf |