| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CJR03V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.03 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CJR03V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CJR03V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.03 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CJR03V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CJR03V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CJR03V is new and unused, you can buy ERJ-B2CJR03V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CJR03V.
| AFK475M63C12T-F | 4.7µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK475M63C12T-F.pdf | |
| EEU-HD1E332B | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1E332B.pdf | |
| UPZW6101MHD6 | 100µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPZW6101MHD6.pdf | |
| MAL201335339E3 | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL201335339E3.pdf | |
| 686TTA035M | 68µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 3.4132 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 686TTA035M.pdf | |
| AVS477M25G24T-F | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 600 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS477M25G24T-F.pdf | |
| MAL202125471E3 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 550 mOhm @ 100Hz 2500 Hrs @ 85°C | MAL202125471E3.pdf | |
| 516D226M160NR6AE3 | 22µF 160V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D226M160NR6AE3.pdf | |
| B43305E2397M67 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 320 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305E2397M67.pdf | |
| 108LBB200M2DE | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 165.79 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 108LBB200M2DE.pdf | |
| MAL215669332E3 | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 147 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215669332E3.pdf | |
| ECO-S2DB182EA | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 129 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2DB182EA.pdf | |
| MAL205155223E3 | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 29 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205155223E3.pdf | |
| E32D500HPN183MC54M | 18000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 19.4 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D500HPN183MC54M.pdf | |
| CGA8R2C0G2A104J320KA | 0.10µF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | CGA8R2C0G2A104J320KA.pdf |