| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CJR027V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.027 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CJR027V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CJR027V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.027 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CJR027V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CJR027V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CJR027V is new and unused, you can buy ERJ-B2CJR027V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CJR027V.
| SLP103M063H9P3 | 10000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 40 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP103M063H9P3.pdf | |
| LGN2D152MELB40 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2D152MELB40.pdf | |
| 107AXZ050M | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.321 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 107AXZ050M.pdf | |
| ECE-A1HKGR15 | 0.15µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECE-A1HKGR15.pdf | |
| 100ZL27MEFCT78X11.5 | 27µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 100ZL27MEFCT78X11.5.pdf | |
| UMP1HR22MDD | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMP1HR22MDD.pdf | |
| 16NSKV4.7M4X5.5 | 4.7µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | 16NSKV4.7M4X5.5.pdf | |
| B41888C4687M | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 64 mOhm @ 10kHz 7000 Hrs @ 105°C | B41888C4687M.pdf | |
| B41888C8477M | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 104 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41888C8477M.pdf | |
| 109RZM010M | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 66 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 109RZM010M.pdf | |
| B43504A2227M2 | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 580 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A2227M2.pdf | |
| B43504A2337M7 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 390 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A2337M7.pdf | |
| ESMH500VSN562MP45T | 5600µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH500VSN562MP45T.pdf | |
| B43601A9477M82 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 230 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A9477M82.pdf | |
| 53D143G016JL6 | 14000µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D143G016JL6.pdf |