| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CJR022V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.022 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CJR022V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CJR022V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.022 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CJR022V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CJR022V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CJR022V is new and unused, you can buy ERJ-B2CJR022V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CJR022V.
| EMVA350ADA220ME55G | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA350ADA220ME55G.pdf | |
| LGU1E153MELA | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1E153MELA.pdf | |
| B43642A9687M000 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43642A9687M000.pdf | |
| MAL214271479E3 | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214271479E3.pdf | |
| MALREKB05BA147M00K | 4.7µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 42.33 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB05BA147M00K.pdf | |
| 250BXC56MEFC18X16 | 56µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 250BXC56MEFC18X16.pdf | |
| MAL212874339E3 | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial 6.1 Ohm @ 100Hz | MAL212874339E3.pdf | |
| B43501A3107M2 | 100µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 660 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A3107M2.pdf | |
| MAL215977569E3 | 56µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 3.2 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215977569E3.pdf | |
| B43231A5277M | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231A5277M.pdf | |
| B43540A9337M82 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 180 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9337M82.pdf | |
| B43510A9158M80 | 1500µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 50 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510A9158M80.pdf | |
| EEU-EB1JR47 | 0.47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1JR47.pdf | |
| EET-HC2C332LA | 3300µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 70 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2C332LA.pdf | |
| C1210C226K8RACTU | 22µF 10V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C226K8RACTU.pdf |