| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CJR01V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.01 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CJR01V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CJR01V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.01 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CJR01V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CJR01V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CJR01V is new and unused, you can buy ERJ-B2CJR01V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CJR01V.
| B43704B5338M | 3300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 30 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43704B5338M.pdf | |
| 477RSS035M | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 423 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | 477RSS035M.pdf | |
| UEP2A3R3MED1TD | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UEP2A3R3MED1TD.pdf | |
| MAL215065332E3 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL215065332E3.pdf | |
| UAQ2D151MHD6 | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAQ2D151MHD6.pdf | |
| 30D156G025BB5A | 15µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 30D156G025BB5A.pdf | |
| TE1207E | 25µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1207E.pdf | |
| 381LX151M200J202 | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX151M200J202.pdf | |
| 63MXG6800MEFCSN35X30 | 6800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 63MXG6800MEFCSN35X30.pdf | |
| 80D222P100KE2DE3 | 2200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 55 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 80D222P100KE2DE3.pdf | |
| CL10C470JB8NNNC | 47pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10C470JB8NNNC.pdf | |
| GRM188R71E154KA01D | 0.15µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188R71E154KA01D.pdf | |
| CBR06C109BAGAC | 1pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CBR06C109BAGAC.pdf | |
| GQM2195C2E680JB12D | 68pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GQM2195C2E680JB12D.pdf | |
| 885012107018 | 4.7µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | 885012107018.pdf |