| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CJR015V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.015 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CJR015V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CJR015V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.015 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CJR015V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CJR015V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CJR015V is new and unused, you can buy ERJ-B2CJR015V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CJR015V.
| LGG2G471MELC30 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2G471MELC30.pdf | |
| 860240478010 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 860240478010.pdf | |
| 100YXH27MEFCTA8X11.5 | 27µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 100YXH27MEFCTA8X11.5.pdf | |
| EKZN250ELL332MM20S | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN250ELL332MM20S.pdf | |
| 63TXW820MEFC10X60 | 820µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63TXW820MEFC10X60.pdf | |
| MALIEYH07LV439F02K | 3900µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 121 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07LV439F02K.pdf | |
| EKXJ251ELL271ML45S | 270µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ251ELL271ML45S.pdf | |
| 450KXW68MEFC16X35 | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 450KXW68MEFC16X35.pdf | |
| MALIEYH07AV482E02K | 8200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 62 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07AV482E02K.pdf | |
| ESMG451ELL680MP30S | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG451ELL680MP30S.pdf | |
| 420CXW180MEFC18X40 | 180µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 420CXW180MEFC18X40.pdf | |
| B43508F2687M7 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 170 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508F2687M7.pdf | |
| ESMQ100ELL333MP50S | 33000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ100ELL333MP50S.pdf | |
| KZE35VB681M12X20LL | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | KZE35VB681M12X20LL.pdf | |
| VPR161U050E1E | 160µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 218 mOhm @ 10kHz 2000 Hrs @ 105°C | VPR161U050E1E.pdf |