| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CJR013V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.013 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CJR013V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CJR013V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.013 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CJR013V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CJR013V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CJR013V is new and unused, you can buy ERJ-B2CJR013V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CJR013V.
| EEE-1EA331P | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1EA331P.pdf | |
| EGPA101ELL751MM40S | 750µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 39 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EGPA101ELL751MM40S.pdf | |
| UPA1V391MPD6TD | 390µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UPA1V391MPD6TD.pdf | |
| ECO-S2AP332DA | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2AP332DA.pdf | |
| UCX1V152MNS1MS | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 50 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1V152MNS1MS.pdf | |
| 6.3MS7100MEFC5X7 | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 6.3MS7100MEFC5X7.pdf | |
| ELXY100ELL181MFB5D | 180µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXY100ELL181MFB5D.pdf | |
| B41821A5687M | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41821A5687M.pdf | |
| 50ZL560MEFC12.5X25 | 560µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50ZL560MEFC12.5X25.pdf | |
| MALREKB00JL315SG0K | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.33 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00JL315SG0K.pdf | |
| MAL216060471E3 | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 150°C | MAL216060471E3.pdf | |
| B43254C1158M | 1500µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254C1158M.pdf | |
| B43305F2827M | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 150 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305F2827M.pdf | |
| B43504C5157M80 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 900 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504C5157M80.pdf | |
| B43041A1107M | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B43041A1107M.pdf |