| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CJR012V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.012 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CJR012V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CJR012V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.012 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CJR012V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CJR012V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CJR012V is new and unused, you can buy ERJ-B2CJR012V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CJR012V.
| UPJ1V680MED1TD | 68µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1V680MED1TD.pdf | |
| UVK2A100MDD | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2A100MDD.pdf | |
| MAL225639222E3 | 2200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 121 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | MAL225639222E3.pdf | |
| MLP113M050EB0A | 11000µF 50V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 36 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | MLP113M050EB0A.pdf | |
| ERHA651LGC392MFF5M | 3900µF 650V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | ERHA651LGC392MFF5M.pdf | |
| UPM1H221MPD1TD | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1H221MPD1TD.pdf | |
| 865230357008 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 865230357008.pdf | |
| EEU-EB1J470B | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1J470B.pdf | |
| 25ZLG470MEFC8X20 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 25ZLG470MEFC8X20.pdf | |
| UUN1V221MNQ1MS | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUN1V221MNQ1MS.pdf | |
| 100ZLH470MEFCGC16X31.5 | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100ZLH470MEFCGC16X31.5.pdf | |
| B43504A2337M60 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 390 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A2337M60.pdf | |
| B41505A6338M2 | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 56 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A6338M2.pdf | |
| MAL209347181E3 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 860 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MAL209347181E3.pdf | |
| E36D101LPN223TDA5M | 22000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D101LPN223TDA5M.pdf |