| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CJR011V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.011 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CJR011V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CJR011V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.011 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CJR011V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CJR011V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CJR011V is new and unused, you can buy ERJ-B2CJR011V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CJR011V.
| UUD1E331MNL1GS | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUD1E331MNL1GS.pdf | |
| ECA-1VM102B | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1VM102B.pdf | |
| EEE-FK1E391SP | 390µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 160 mohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1E391SP.pdf | |
| EET-HC2G221HA | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 829 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2G221HA.pdf | |
| 10MH7100MEFCTZ5X7 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 10MH7100MEFCTZ5X7.pdf | |
| MAL214238479E3 | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214238479E3.pdf | |
| MAL214232478E3 | 4.7µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214232478E3.pdf | |
| UPW1A331MPD1TA | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW1A331MPD1TA.pdf | |
| EKMQ251ELL3R3MF11D | 3.3µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMQ251ELL3R3MF11D.pdf | |
| MALREKE00FE422C00K | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 139 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE00FE422C00K.pdf | |
| MAL204864472E3 | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL204864472E3.pdf | |
| EET-UQ2V151HA | 150µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.326 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2V151HA.pdf | |
| 380LQ152M160J042 | 1500µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 133 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ152M160J042.pdf | |
| HVMLS283M5R0EA0D | 28000µF 5V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 50 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS283M5R0EA0D.pdf | |
| MAL210483223E3 | 22000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 7 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210483223E3.pdf |