| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CFR20V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.2 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CFR20V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CFR20V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.2 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CFR20V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CFR20V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CFR20V is new and unused, you can buy ERJ-B2CFR20V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CFR20V.
| AVE107M06D16T-F | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4.64 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE107M06D16T-F.pdf | |
| 860020573007 | 68µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020573007.pdf | |
| UCX1H122MNS1MS | 1200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 40 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1H122MNS1MS.pdf | |
| B41580A9109M | 10000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 14 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B41580A9109M.pdf | |
| UPV1C101MGD1TD | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1C101MGD1TD.pdf | |
| UPS2V100MHD1TO | 10µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS2V100MHD1TO.pdf | |
| UPM1K181MHD6TN | 180µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1K181MHD6TN.pdf | |
| MAL216099004E3 | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1500 Hrs @ 150°C | MAL216099004E3.pdf | |
| USA1H2R2MDD1TP | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USA1H2R2MDD1TP.pdf | |
| 400KXW39MEFC10X40 | 39µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400KXW39MEFC10X40.pdf | |
| MALREKV00JG222PG0K | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12.1 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV00JG222PG0K.pdf | |
| MALIEYN07AU447F02K | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07AU447F02K.pdf | |
| 500D257G050FF5 | 250µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D257G050FF5.pdf | |
| B43508C5187M60 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 680 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508C5187M60.pdf | |
| E82D301VST622MCA5T | CAP ALUM 6200UF 300V RADIAL | E82D301VST622MCA5T.pdf |