| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CFR12V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.12 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CFR12V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CFR12V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.12 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CFR12V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CFR12V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CFR12V is new and unused, you can buy ERJ-B2CFR12V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CFR12V.
| EEU-FM1A122 | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1A122.pdf | |
| ECA-2AHG331 | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2AHG331.pdf | |
| SLPX122M200H5P3 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX122M200H5P3.pdf | |
| UCA2C680MHD1TO | 68µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCA2C680MHD1TO.pdf | |
| UBW2A221MHD1TN | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 135°C | UBW2A221MHD1TN.pdf | |
| 63ZLH150MEFC8X20 | 150µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 63ZLH150MEFC8X20.pdf | |
| 25JGV33M6.3X6.1 | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 25JGV33M6.3X6.1.pdf | |
| 227CKS160MQW | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.13 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 227CKS160MQW.pdf | |
| MALREKE00JE233X00K | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 8.038 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00JE233X00K.pdf | |
| EMVH250ARA471MKE0S | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 140 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EMVH250ARA471MKE0S.pdf | |
| 380LX151M350H032 | 150µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.11 Ohm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX151M350H032.pdf | |
| MAL215723391E3 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 610 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215723391E3.pdf | |
| E36D800HLN473ME92M | 47000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8.7 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D800HLN473ME92M.pdf | |
| E36D501LGC682MFE3M | 6800µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 76 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D501LGC682MFE3M.pdf | |
| ECO-S1HP183EA | 18000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 23 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S1HP183EA.pdf |