| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CFR091V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.091 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CFR091V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CFR091V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.091 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CFR091V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CFR091V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CFR091V is new and unused, you can buy ERJ-B2CFR091V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CFR091V.
| EKZN630ELL680MHB5D | 68µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKZN630ELL680MHB5D.pdf | |
| 450MXH150MEFCSN25X30 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 450MXH150MEFCSN25X30.pdf | |
| UVK1J220MDD1TD | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1J220MDD1TD.pdf | |
| 35TZV10M5X6.1 | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 35TZV10M5X6.1.pdf | |
| UVR1E682MHD | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1E682MHD.pdf | |
| MAL215829152E3 | 1500µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 180 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215829152E3.pdf | |
| 860240474004 | 68µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 860240474004.pdf | |
| UVK2E220MPD1TD | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2E220MPD1TD.pdf | |
| UPS1E102MHD1TO | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS1E102MHD1TO.pdf | |
| 10MS733MEFC4X7 | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 10MS733MEFC4X7.pdf | |
| 25MS7100MEFCT78X7 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 25MS7100MEFCT78X7.pdf | |
| USA0J221MDD1TD | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USA0J221MDD1TD.pdf | |
| MAL203838331E3 | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3500 Hrs @ 85°C | MAL203838331E3.pdf | |
| 10PK6800MEFCG412.5X25 | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 10PK6800MEFCG412.5X25.pdf | |
| MAL203138101E3 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.28 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL203138101E3.pdf |