| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CFR082V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.082 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CFR082V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CFR082V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.082 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CFR082V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CFR082V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CFR082V is new and unused, you can buy ERJ-B2CFR082V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CFR082V.
| 10ZLH1500MEFC10X16 | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 10ZLH1500MEFC10X16.pdf | |
| LLS1H472MELZ | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1H472MELZ.pdf | |
| EMLA160ADA471MHA0G | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EMLA160ADA471MHA0G.pdf | |
| LNY2G102MSEF | 1000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | LNY2G102MSEF.pdf | |
| 16MH722MEFCT55X7 | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 16MH722MEFCT55X7.pdf | |
| EKMQ500ELL220ME11D | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMQ500ELL220ME11D.pdf | |
| 200BXF47MEFC10X20 | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 200BXF47MEFC10X20.pdf | |
| SLP822M016A3P3 | 8200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 81 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP822M016A3P3.pdf | |
| MAL212825229E3 | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial 9 Ohm @ 100Hz | MAL212825229E3.pdf | |
| ESMH500VNN332MP30T | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH500VNN332MP30T.pdf | |
| LLS2E821MELB | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2E821MELB.pdf | |
| B43601E2687M | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2687M.pdf | |
| EKMH250VNN273MA45T | 27000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 18 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH250VNN273MA45T.pdf | |
| MAL205253101E3 | 100µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - 3 Lead 1.8 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL205253101E3.pdf | |
| EKMH401VNN331MA35S | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 753 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH401VNN331MA35S.pdf |