| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CFR075V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.075 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CFR075V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CFR075V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.075 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CFR075V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CFR075V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CFR075V is new and unused, you can buy ERJ-B2CFR075V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CFR075V.
| EEE-FK1H102AM | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1H102AM.pdf | |
| EEE-FC1V100AR | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-FC1V100AR.pdf | |
| 860021374009 | 6.8µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860021374009.pdf | |
| 860020272002 | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020272002.pdf | |
| B43505C9227M | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505C9227M.pdf | |
| LNR2A472MSE | 4700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNR2A472MSE.pdf | |
| MALREKE00PB310F00K | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.592 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | MALREKE00PB310F00K.pdf | |
| ESMM350VNN103MA25T | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | ESMM350VNN103MA25T.pdf | |
| B43540B2567M80 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 150 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B2567M80.pdf | |
| B43305C2827M | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 150 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C2827M.pdf | |
| B41560A5150M | 150000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B41560A5150M.pdf | |
| EEU-TA1H3R3 | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1H3R3.pdf | |
| EET-HD2S391LJ | 390µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EET-HD2S391LJ.pdf | |
| CL21A226MPQNNNE | 22µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21A226MPQNNNE.pdf | |
| C1210C107M8PACTU | 100µF 10V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C107M8PACTU.pdf |