| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CFR03V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.03 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CFR03V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CFR03V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.03 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CFR03V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CFR03V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CFR03V is new and unused, you can buy ERJ-B2CFR03V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CFR03V.
| EEA-GA1A680B | 68µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1A680B.pdf | |
| 860080778019 | 270µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 860080778019.pdf | |
| ECE-A1CKS100B | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1CKS100B.pdf | |
| UCD0J471MCL6GS | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCD0J471MCL6GS.pdf | |
| 338RZM016M1625 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 121 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 338RZM016M1625.pdf | |
| MAL213814332E3 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 160 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL213814332E3.pdf | |
| MAL215923331E3 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 720 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215923331E3.pdf | |
| 381LX332M200A082 | 3300µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX332M200A082.pdf | |
| B43504B5337M60 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 410 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B5337M60.pdf | |
| B43504A2188M80 | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 80 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A2188M80.pdf | |
| B41456B5100M | 100000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 9.5 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41456B5100M.pdf | |
| ECE-T2EP182EA | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 111 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-T2EP182EA.pdf | |
| ECO-S1KA182BA | 1800µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 111 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1KA182BA.pdf | |
| UPW1A122MPH | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1A122MPH.pdf | |
| CGJ4J2X7R1E105K125AA | 1µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGJ4J2X7R1E105K125AA.pdf |