| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CFR033V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.033 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CFR033V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CFR033V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.033 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CFR033V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CFR033V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CFR033V is new and unused, you can buy ERJ-B2CFR033V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CFR033V.
| UHE1E102MHD6 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1E102MHD6.pdf | |
| UWX1H2R2MCL2GB | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWX1H2R2MCL2GB.pdf | |
| UKL1E470MED1TD | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1E470MED1TD.pdf | |
| 860010780024 | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010780024.pdf | |
| UPM1V270MDD1TA | 27µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1V270MDD1TA.pdf | |
| 476SMH050M | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4.23 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 476SMH050M.pdf | |
| UCM1E330MCL1GS | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCM1E330MCL1GS.pdf | |
| B41888C6227M | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 129 mOhm @ 10kHz 7000 Hrs @ 105°C | B41888C6227M.pdf | |
| MAL212017331E3 | 330µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 130 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL212017331E3.pdf | |
| 381LX123M016J022 | 12000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX123M016J022.pdf | |
| E36D351LPN682TEE3M | 6800µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D351LPN682TEE3M.pdf | |
| SMH16VN183M22X40T2 | 18000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 37 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMH16VN183M22X40T2.pdf | |
| KZE10VB562M16X25LL | 5600µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | KZE10VB562M16X25LL.pdf | |
| B43082A2475M | 4.7µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43082A2475M.pdf | |
| UMK212BB7225KG-T | 2.2µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | UMK212BB7225KG-T.pdf |