| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CFR022V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.022 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CFR022V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CFR022V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.022 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CFR022V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CFR022V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CFR022V is new and unused, you can buy ERJ-B2CFR022V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CFR022V.
| UPT2P681MRD | 680µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPT2P681MRD.pdf | |
| 865250640006 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 865250640006.pdf | |
| ECE-V1VA330UP | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | ECE-V1VA330UP.pdf | |
| 63ZLH150MEFC8X20 | 150µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 63ZLH150MEFC8X20.pdf | |
| 63ZLJ18M5X11 | 18µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 63ZLJ18M5X11.pdf | |
| 476TLS016M | 47µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 5.644 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 476TLS016M.pdf | |
| B41890A6397M | 390µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 52 mOhm @ 10kHz 15000 Hrs @ 105°C | B41890A6397M.pdf | |
| UBT2E470MHD | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | UBT2E470MHD.pdf | |
| 500D405F350DF5E3 | 4µF 350V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D405F350DF5E3.pdf | |
| 381LQ473M016K452 | SNAPMOUNTS | 381LQ473M016K452.pdf | |
| MAL215616472E3 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215616472E3.pdf | |
| MAL215923391E3 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 610 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215923391E3.pdf | |
| ERLA221LIN901KR40M | 900µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | ERLA221LIN901KR40M.pdf | |
| E91F501VSN121MR40T | 120µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 663 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F501VSN121MR40T.pdf | |
| MAL210415471E3 | 470µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 280 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210415471E3.pdf |