| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CFR01V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.01 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CFR01V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CFR01V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.01 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CFR01V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CFR01V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CFR01V is new and unused, you can buy ERJ-B2CFR01V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CFR01V.
| UCS2C221MHD1TN | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCS2C221MHD1TN.pdf | |
| 10ZLS680MEFC8X11.5 | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 10ZLS680MEFC8X11.5.pdf | |
| UVR1J102MHD1TN | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1J102MHD1TN.pdf | |
| UVZ1V682MRD | 6800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1V682MRD.pdf | |
| UPS1H220MDD | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1H220MDD.pdf | |
| MALSECA00BD247EARK | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3.67 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALSECA00BD247EARK.pdf | |
| MALREKV00DD210S00K | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 19.9 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV00DD210S00K.pdf | |
| UEP1C101MPD | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP1C101MPD.pdf | |
| ESMG500ETD471MJ20S | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG500ETD471MJ20S.pdf | |
| ECA-1CHG472B | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-1CHG472B.pdf | |
| B43504A337M87 | 330µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 410 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A337M87.pdf | |
| B43508B9687M60 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 180 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B9687M60.pdf | |
| CGS152T500V5L | 1500µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 72 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS152T500V5L.pdf | |
| 380LX151M200H202 | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.33 Ohm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX151M200H202.pdf | |
| CL31A335KAHNNNE | 3.3µF 25V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31A335KAHNNNE.pdf |